- Weather
- State of Israel
- Haifa District
- Binyamina-Giv'at Ada
Current Weather Binyamina-Giv'at Ada
Current weather for the city of Binyamina-Giv'at Ada. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 17°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 86 % |
| cloud cover | 39 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 23°C |
