- Weather
- Islamic Republic of Pakistan
- Sindh
- Bhalwa Goth
Current Weather Bhalwa Goth
Current weather for the city of Bhalwa Goth. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 23 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 45°C |
| MIN: | 18°C |
| Average: | 31°C |
