Current Weather Behkīn-e Soflá
Current weather for the city of Behkīn-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 7°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 64 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
