- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Barq Long
Current Weather Barq Long
Current weather for the city of Barq Long. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 25°C |
