- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Faryab
- Bārīkī-ye Chilam-Sangīn
Current Weather Bārīkī-ye Chilam-Sangīn
Current weather for the city of Bārīkī-ye Chilam-Sangīn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 7°C |
