- Weather
- Republic of Bulgaria
- Sofia
- Bardo
Current Weather Bardo
Current weather for the city of Bardo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 1. 5. (00:00)
3°C
feels like 1°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 10°C |
