- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Bard Gapī-ye Chīrbīvan
Current Weather Bard Gapī-ye Chīrbīvan
Current weather for the city of Bard Gapī-ye Chīrbīvan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 9°C |
