Current Weather Bar Āftāb-e Ţalāyeh
Current weather for the city of Bar Āftāb-e Ţalāyeh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 24°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 25°C |
