- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Bar Āftāb-e Soflá
Current Weather Bar Āftāb-e Soflá
Current weather for the city of Bar Āftāb-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 26°C |
