- Weather
- India
- State of West Bengal
- Bankra
Current Weather Bankra
Current weather for the city of Bankra. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 39°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 19 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 19°C |
| Average: | 29°C |
