- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Jowzjan
- Band-e Sōkhtah Now
Current Weather Band-e Sōkhtah Now
Current weather for the city of Band-e Sōkhtah Now. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 4°C |
