- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Bamyan
- Band-e Qōl
Current Weather Band-e Qōl
Current weather for the city of Band-e Qōl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
1°C
feels like -1°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -18°C |
| Average: | -1°C |
