- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Band-e Kōchah-ye Āw
Current Weather Band-e Kōchah-ye Āw
Current weather for the city of Band-e Kōchah-ye Āw. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 7°C
| wind | 28 mph |
|---|---|
| wind gusts | 39 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 63 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 4°C |
