- Weather
- Kingdom of Thailand
- Uttaradit
- Ban Wang Chomphu
Current Weather Ban Wang Chomphu
Current weather for the city of Ban Wang Chomphu. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
34°C
feels like 37°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 23°C |
| Average: | 30°C |
