- Weather
- Kingdom of Thailand
- Chai Nat
- Ban Doi Phae
Current Weather Ban Doi Phae
Current weather for the city of Ban Doi Phae. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 32 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 31°C |
