- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Balūţ Ḩeşār
Current Weather Balūţ Ḩeşār
Current weather for the city of Balūţ Ḩeşār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 39°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 29°C |
