- Weather
- United Kingdom
- Northern Ireland
- Ballykelly
Current Weather Ballykelly
Current weather for the city of Ballykelly. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 1°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 7°C |
