- Weather
- Republic of Korea
- North Chungcheong
- Bakkatmal
Current Weather Bakkatmal
Current weather for the city of Bakkatmal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 22°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 55 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
