Current Weather Bakar-e Soflá
Current weather for the city of Bakar-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 25°C |
