- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Oruzgan
- Bāgh-e Yōsuf
Current Weather Bāgh-e Yōsuf
Current weather for the city of Bāgh-e Yōsuf. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 35°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 5 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | -12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 24°C |
