Current Weather Bāgh-e Shāh
Current weather for the city of Bāgh-e Shāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 21°C |
