- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Bāgh-e Farāgerd
Current Weather Bāgh-e Farāgerd
Current weather for the city of Bāgh-e Farāgerd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 65 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
