- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Bāgh-e Dehak
Current Weather Bāgh-e Dehak
Current weather for the city of Bāgh-e Dehak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 29 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 19°C |
