Current Weather Bāghcheh-ye Jonūbī
Current weather for the city of Bāghcheh-ye Jonūbī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 18°C |
| Average: | 29°C |
