- Weather
- Kingdom of Saudi Arabia
- Medina Region
- Badr Ḩunayn
Current Weather Badr Ḩunayn
Current weather for the city of Badr Ḩunayn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 39°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 31°C |
