- Weather
- China
- Beijing Municipality
- Badaohe
Current Weather Badaohe
Current weather for the city of Badaohe. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 6°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 9°C |
