- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Paktika
- Bābū Khēl
Current Weather Bābū Khēl
Current weather for the city of Bābū Khēl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
