- Weather
- Syrian Arab Republic
- Al-Hasakah Governorate
- Bāb al Khayr
Current Weather Bāb al Khayr
Current weather for the city of Bāb al Khayr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
35°C
feels like 39°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 26°C |
