- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Kandahar
- ‘Az̧mat Kêlay
Current Weather ‘Az̧mat Kêlay
Current weather for the city of ‘Az̧mat Kêlay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 24°C |
