- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Āyqer Chaman-e Soflá
Current Weather Āyqer Chaman-e Soflá
Current weather for the city of Āyqer Chaman-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 3°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
