- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Oruzgan
- Awlīā Ghar
Current Weather Awlīā Ghar
Current weather for the city of Awlīā Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 21 mph |
|---|---|
| wind gusts | 41 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 17°C |
