- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Avandar
Current Weather Avandar
Current weather for the city of Avandar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 17°C |
