- Weather
- Kingdom of Denmark
- Region of Southern Denmark
- Augustenborg
Current Weather Augustenborg
Current weather for the city of Augustenborg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 6°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1031 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 10°C |
