- Weather
- Russia
- Bashkortostan Republic
- Askanysh
Current Weather Askanysh
Current weather for the city of Askanysh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 2°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 35 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 10°C |
