- Weather
- Sultanate of Oman
- Az̧ Z̧āhirah
- Ash Shakhkhūţ
Current Weather Ash Shakhkhūţ
Current weather for the city of Ash Shakhkhūţ. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
42°C
feels like 47°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 35°C |
