- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Nangarhar
- Asad Khēl
Current Weather Asad Khēl
Current weather for the city of Asad Khēl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 26°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 24°C |
