- Weather
- Kingdom of Saudi Arabia
- Ha'il Region
- As Sufun
Current Weather As Sufun
Current weather for the city of As Sufun. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 25°C |
