- Weather
- Republic of Iraq
- Diyala Province
- ‘Argūb Dhiyābah
Current Weather ‘Argūb Dhiyābah
Current weather for the city of ‘Argūb Dhiyābah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
41°C
feels like 47°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 33°C |
