- Weather
- Kingdom of Belgium
- Flanders
- Ardooie
Current Weather Ardooie
Current weather for the city of Ardooie. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1029 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 15°C |
