- Weather
- Spain
- Castille and León
- Ardón
Current Weather Ardón
Current weather for the city of Ardón. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 28. 4. (15:00) to 28. 4. (22:00)
Rain
Valid from 28. 4. (15:00) to 28. 4. (22:00)
14°C
feels like 13°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 11°C |
