- Weather
- Republic of Cameroon
- South-West Region
- Archibong
Current Weather Archibong
Current weather for the city of Archibong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 28°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 97 % |
| dew point | 24°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 24°C |
| Average: | 27°C |
