- Weather
- Republic of Korea
- Gyeonggi-do
- Ansan-si
Current Weather Ansan-si
Current weather for the city of Ansan-si. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 7°C |
