- Weather
- France
- Auvergne-Rhône-Alpes
- Annecy-le-Vieux
Current Weather Annecy-le-Vieux
Current weather for the city of Annecy-le-Vieux. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 11°C |
