- Weather
- Syrian Arab Republic
- Al-Hasakah Governorate
- Al-Qamishli
Current Weather Al-Qamishli
Current weather for the city of Al-Qamishli. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 26°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 75 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 37°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 23°C |
