- Weather
- Mexico
- State of Mexico
- Almoloya del Río
Current Weather Almoloya del Río
Current weather for the city of Almoloya del Río. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 86 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
