- Weather
- Kingdom of Sweden
- Halland County
- Almesjö
Current Weather Almesjö
Current weather for the city of Almesjö. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 77 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 9°C |
