Current Weather ‘Alīābād-e Malek
Current weather for the city of ‘Alīābād-e Malek. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 12°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 63 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 15°C |
