- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- ‘Alīābād-e Avval
Current Weather ‘Alīābād-e Avval
Current weather for the city of ‘Alīābād-e Avval. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 0°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
