- Weather
- Sudan
- Northern Darfur
- Al-Fashir
Current Weather Al-Fashir
Current weather for the city of Al-Fashir. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
37°C
feels like 42°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 5 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 30°C |
