- Weather
- Republic of Iraq
- Al Anbar
- Ālbū ‘Alwān
Current Weather Ālbū ‘Alwān
Current weather for the city of Ālbū ‘Alwān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
38°C
feels like 44°C
| wind | 22 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 6 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 17°C |
| Average: | 30°C |
